رد مصاحبه اینجانب با VOA

رد مصاحبه اینجانب با VOA

نوشته: مهندس محمد جمالیزاده-کارشناس ارشد بیماری شناسی گیاهی-عضو انجمن پسته ایران

Email: mojamalizadeh@yahoo.com

هشدار: هر گونه استفاده از این مطالب باید با ذکر منبع یا اجازه رسمی نویسنده  باشد

در طی مصاحبه ای که با اینجانب محمد جمالیزاده تاج آبادی با حضور دکتر نعمت احمدی، ژاله وفا، حمید عربزاده در صدای آمریکا VOA راجع پسته ایران صورت گرفت نکات زیر را باید خاطرنشان کرد

-بنده اگر چه عضو انجمن پسته ایران هستم اما هیچ مجوزی برای مصاحبه با صدای آمریکا از طرف انجم پسته ایران نگرفتم. حرفهایی که در این مصاحبه از طرف من بیان شد نظرات شخصی بنده بوده و هیچ ربطی به انجمن پسته ایران ندارد. هیچ گونه هماهنگی بین بنده و انجمن پسته ایران در مورد این مصاحبه صورت نگرفته است.

-صدای آمریکا، بی بی سی فارسی و سایر شبکه های معاند بعنوان بنگاههای سخن پراکنی قصد سو استفاده و تخریب از سخنان مهمانان خود از جمله بنده را داشته اند. اگر چه بنده بعنوان مهمان در این برنامه شرکت کردم اما به صورت 100 درصد سخنانی که در این مصاحبه بیان شد از دید بنده قابل قبول نیستند.

-متاسفانه این مصاحبه می تواند موجب سو استفاده شرکت های بزرگ از جمله پارامونت در بایکوت و گذاشتن فشار بر خریدران پسته ایران شود. مساله افلاتوکسین و سموم شیمیایی که جزیی ار مشکل پسته ایران هستند می توانند مورد سو استفاده شرکت های آمریکایی بویژه پارامونت جهت خراب کردن بخشی از بازار بین المللی پسته ایران باشد که بدینوسیله سو استفاده از سخنان بنده بهیچ وجه قابل قبول نیست.

-تمام سخنانی که توسط میهمانها در این برنامه بیان شد 100 درصد قابل قبول توسط اینجانب نبوده است. سخنان و آمار برخی از شرکت کنندگان در این برنامه کاملا جهت دار بوده و مورد تایید اینجانب نیست. برخی از سخنان موجود در این مصاحبه سیاه نمایی مسایل پسته ایران بوده که مورد تایید اینجانب نبوده است.

-بنده بعنوان یک شهروند مملکت جمهوری اسلامی ایران اعتقاده کامل به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه دارم و اگر در این برنامه حضور یافتم فقط به دلیل حمایت از پسته کاری و پسته داری در ایران بوده است.

-متاسفانه وقت کافی در اختیار بنده قرار داده نشد. کل صحبت هایی که من در این مصاحبه انجام دادم حدود 7 دقیقه بوده که در مورد را حل آفلاتوکسین، حذف یارانه سموم و کودهای شیمیایی بوده است. بسیاری از مطالبی که بنده میخواستم در جهت دفاع از پسته ایران بیان کنم بدلیل اختصاص ندادن وقت مطرح نشدند.

-حضور اینجانب در این مصاحبه به معنای تایید برنامه و صحت و صداقت برنامه سازان این برنامه نبوده است. بسیاری از صحبت های مطرح شده در این برنامه همانطور که قبلا گفتم بهیچ وجه مورد تایید اینجانب نبوده است.

-بسیاری از افراد و حتی کشاورزان می پندارند که مصاحبه بنده با صدای آمریکا بعنوان خیانت انجمن پسته ایران و کشاورزان عمده مالک به کشاورزان در جهت کاهش قیمت ها و پایین نگه داشتن قیمت پسته به دلایلی همچون افلاتوکسین و... است که بنده این ادعا را کاملا رد می کنم. بنده اگر صحبتی کردم جهت اصلاح کار بوده است نه بدتر شدن شرایط.

-مطالبی که من در این مصاحبه بیان کردم شامل دو بخش عمده بود اول رعایت بهداشت در جهت کاهش افلاتوکسین پسته و تاثیر حذف یارانه سموم و کودهای شیمیایی در مناطق پسته کاری. طبیعی است که حرفهای اینجانب صبغه سیاسی نداشته اند و ندارند.

-طبیعی است که اگر برنامه سازان محترم صدا و سیمای سراسری و استانی از بنده دعوت بعمل آورند بنده ترجیح می دهم که مسایل و مشکلات مربوط به پسته ایران را در این رسانه ها مطرح کنم نه در رسانه های بیگانه. امیدوارم مصاحبه اینجانب مورد سو استفاده شرکت های تولید کننده پسته در امریکا و سو تفاهم مسولان ایرانی قرار نگیرد.

 


 

  
نویسنده : محمد جمالیزاده تاج آبادی ; ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٦/۳٠
تگ ها :

دریافت کد وضعيت آب و هوا


  FEED